Висока концентрація енергії

Застосування екструдованої сої в кормах птахів

Особливо ефективне використання екструдованої сої в  найінтенсивнішій галузі - птахівництві. Екструдована соя добре засвоюється всіма видами птиці, в ній міститься жир, в якому 50% припадає на лінолеву кислоту, яка, в свою чергу, покращує обмінні процеси, зберігає вгодованість і масу тушок.

Раціони кормів у птахівництві мають деякі особливості. Головна складова - це співвідношення протеїну та енергетичної цінності. Важливо враховувати, що в кормах з високим вмістом протеїну, який, безумовно, необхідний при вирощуванні птахів, рівень енергії кормів не повинен перевищувати необхідної межі. Якщо вміст енергії буде занадто високим, то поїдання зменшиться і виникне дефіцит протеїну, що не дасть реалізувати генетичний потенціал птахів. З іншого боку, якщо корми з високим вмістом протеїну будуть мати занадто низький рівень енергії, то відбудеться спалювання протеїну для отримання енергії. Для забезпечення нормальної життєдіяльності та високої продуктивності зростаючий молодняк повинен отримувати з раціоном не тільки достатню кількість протеїну, а й певний зміст і співвідношення в ньому незамінних амінокислот. Збалансованість раціонів за амінокислотним харчуванням досягається найчастіше шляхом включення до складу повнораціонних кормів тваринного походження і синтетичних амінокислот. Також позитивний ефект досягається додаванням у корми екструдованих кукурудзи та ячменю. Однак, кращі результати досягаються, використовуючи повнокомпонентні екструдовані корми.

У раціонах курей-несучок достатньо 6-7% екструдату для балансу обмінної енергії і лінолевої кислоти. Створений на основі екструдованої сої БВМД для курей-несучок з нормою введення 8% дозволяє повністю вирішити проблеми раціону по балансу амінокислот, енергії, мікро- і макроелементів і здешевити раціон на 5-12%. Частка екструдованої сої в розсипному комбікормі повинна складати не більше 30%. При збільшенні рівня введення необхідно гранулювання. У годівлі індичок та інших великих птахів на ранніх стадіях їх зростання (7-8 тижнів) безпечний рівень введення екструдованої сої в корму до 10%, на подальших етапах розвитку - до 20% за масою комбікорму.

Застосування екструдованої сої в кормах ВРХ

Необхідність застосування екструдованих кормів для ВРХ обумовлюється великими потребами в енергії для високопродуктивних корів. В результаті вживання екструдованої сої зростає кількість молока, немає втрат ваги в період лактації (споживання 1 кг екструдованої сої на гол/добу підвищує добовий удій на 0,5 кг і вміст жиру на 0,2%). Соєвий екструдат в годівлі дорослих особин і молодняку покращує смак комбікорму, що сприяє швидкому звиканню і збільшенню поїдання корму. Крім того, споживання сої дозволяє зберігати в молоці необхідні характеристики, що покращують якість сметани, сирів, масла та ін.

Застосування екструдованої сої особливо рекомендоване для годівлі молодняку, ремонтних теличок і телят, яких відлучають від матері. Телята звикають до підгодівлі з додаванням соєвого екструдату дуже швидко, і необхідність використання різних замінників молока швидко відпадає.

Економічно доцільні навіть невеликі (до 10%) включення екструдованої сої в годівлі бичків-кастратів і биків м'ясних порід, які дуже потребують енергонасичених і високопоживних раціонів. При цьому зберігаються високі темпи приросту, особливо на заключному етапі відгодівлі, коли може знизитися споживання кормів.

Застосування екструдованої сої в годівлі свиней

Екструдована соя за рахунок прекрасного балансу амінокислот і незамінних жирних кислот є найціннішим білковим і енергетичним компонентом комбікормів для всіх технологічних груп свиней. Живильні і дешеві соєві корми дозволяють господарствам, що спеціалізуються на виробництві свинини, вдвічі збільшити середньодобовий приріст живої маси тварин, а витрати на 1 кг приросту скоротити з 9,3 до 4,5 кормових одиниць.

Вартість раціонів за рахунок економії кормів тваринного походження знижується на 20-30%.

Найбільші втрати виникають при вигодовуванні молодняка, тому економічно доцільно використовувати цей продукт в годівлі поросят раннього віку. Комбікорм для поросят 10-20 кг дозволяє отримувати 400 г / сут. приросту ваги без дорогих імпортних добавок. Досягти його іншими способами виявляється набагато дорожче.

У раціонах для поросят важливою умовою є забезпечення необхідного рівня енергії в легкозасвоюваному вигляді, оскільки ефективність засвоєння вуглеводів на ранньому етапі розвитку дуже низька. Тому повножирна соя з високим вмістом протеїну і рослинного жиру є ідеальним варіантом для годування поросят (зростання молодняка збільшується на 12-25%).

Також ефективною є відгодівля свиноматок екструдованою соєю, що значно підвищує їх репродуктивність.

Застосування екструдованої сої в годівлі риб

Годування риби екструдованою соєю сприяє підвищенню рибопродуктивності і зниженню витрат кормів на приріст маси риб. Соєвий екструдат чудово замінює рибну муку (вона зазвичай використовується в годівлі, але є більш дорогим компонентом), оскільки поєднує в собі велику кількість білка і набір амінокислот, яких потребує риба в період її інтенсивного зростання.

Повножирний соєвий екструдат містить високу кількість олії, що особливо цінно для годування холодноводних видів риб, які в свою чергу прекрасно його перетравлюють.

Крім того, екструдовані гранули тривалий час перебувають на поверхні води, вони більш водостійкі і міцні (можуть зберігати свої властивості протягом 24 годин), за рахунок цього до 75% зменшується кількість пилу, що потрапляє у воду при годуванні, знижується забруднення води.

При приготуванні кормів для риб з соєвого екструдату важливо пам'ятати, що не можна перевищувати вміст жиру в кормах, відповідно до встановлених параметрів для кожної групи риб.

Повноцінне збалансоване харчування тварин і птахів впливає не тільки на їх продуктивність, але і на якісні характеристики продукції, яка надходить на стіл кінцевого споживача. Від того, чим харчується тварина, безпосередньо залежить те, чим харчується людина.